Atatürk’ü sevmediğini söyleyerek gündem olan Nuray Canan’ın kocası tarafından öldürüldüğü iddiası

İDDİA: “Humeyni’yi seviyorum Atatürk’ü sevmiyorum” diyen Nuray Canan Bezirgan kocası tarafından öldürüldü.

YANLIŞ

Halk Arena isimli haber sitesinde ortaya atılan ve ardından sosyal medyada yaygınlaşan iddiada 2008 yılında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında “Humeyni’yi seviyorum Atatürk’ü sevmiyorum” diyen Nuray Canan Bezirgan’ın kocası tarafından öldürüldüğü iddia edildi. 


Ancak iddia doğru değil. Nuray Canan Bezirgan hayatta. İddiayı yayınlayan Halk Arena isimli haber sitesi yaptığı yanlış haberlerle biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  Atatürk fotoğrafı baskılı tuvalet kağıtlarına izin çıktığı iddiası

Halk Arena isimli sitede yer alan haberde, Bezirgan’ın kocası tarafından öldürüldüğü, haberin başlığında ve haberin görselinde belirtilmiş olsa da haberin ilk paragrafında Bezirgan’ın öldüğü iddialarının kesin olarak kanıtlanmadığı belirtiliyor.

Türban eylemcisi olarak tanınan Nuray Bezirgan, Elimize ulaşan bilgiye göre kocası tarafından öldürüldü. 2008 yılında Teke Tek’te inanılmaz açıklamalar yapan Bezirgan’ın ölümü halen kesinlik kazanmamıştır.

7 Kasım tarihinde saat 20:26’da yayınlanmış olduğu görülen haberden sonra 8 Kasım tarihinde Nuray Canan Bezirgan’ın Twitter hesabından paylaşım yaptığı da görülebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Hayatını kaybeden genç kıza cenaze aracı şoförünün tecavüz ettiği iddiası

9 Haziran 2008 yılında Habertürk kanalında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına türban tartışması üzerine konuk olarak katılan Bezirgan, Atatürk’ü sevmediğini ifade etmişti. Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

 

 

Kaynaklar:

Twitter, Nuray Canan’ın paylaşımı, 8 Kasım 2017

YouTube, Nuray Canan’ın katıldığı Teke Tek programı görüntüleri, 9 Haziran 2008

 

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz. 

Kaynaklar:

Twitter, Nuray Canan’ın paylaşımı, 8 Kasım 2017

YouTube, Nuray Canan’ın katıldığı Teke Tek programı görüntüleri, 9 Haziran 2008