Ben Affleck’ten sonra Rihanna’ya da Nusret montajı

İDDİA: Ben Affleck ve Rihanna, Nusret tişörtü giydi.

YANLIŞ

numberone.com.tr, “Nusret’in tuz dökme akımına Rihanna ’da katıldı” başlığıyla geçtiği haberde Rihanna‘nın Nusret’in tuz dökme karikatürünün yer aldığı tişört ile görüntülendiğini iddia etti.

Nusret Gökçe’nin kendi Instagram hesabından paylaştığı ve @nusr-ett isimli Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafla, Rihanna’nın Nusret Gökçe’nin ünlü Salt Bae hareketinin yer aldığı bir tişört giydiği iddia edildi. Gökçe, fotoğrafın altına, “Rihanna da bizden giyiniyo” notunu düştü.


Screenshot_2017-01-23_11.04.43

Rihanna’nın söz konusu fotoğrafı, 15 Temmuz 2013’e ait. Londra’da çekilen fotoğrafın montajlandığını söylemek mümkün. Fotoğrafın orijinalinde Rihanna’nın, Nusret’in Salt Bae tişörtünü değil, düz beyaz tişört giydiği görülmekte.

rihanna

Çektiği bir videonun sonundaki tuz serpme hareketiyle fenomen olan, Nusr-Et’in kurucularından Nusret Gökçe, James Corden’ın sunduğu Amerikan Talk Show programına espri malzemesi olunca dünyaca ünlü olmuştu.

Ben Affleck Nusret tişörtü giydi iddiası

Sputnik, Milliyet, T24 gibi haber sitelerinde yer alan haberlerde ABD’li oyuncu Ben Affleck’in, tuz serpme hareketiyle sosyal medyada fenomen olan Nusret Gökçe’nin tişörtünü giydiği iddia edildi.

nusret-montaj

Fakat Ben Affleck’in Nusret Gökçe’nin tuz serpme hareketinin yer aldığı bir tişört giydiği iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Ben Affleck’in montajlanan fotoğrafının orijinali ise şöyle:

ben-affleck

Nusret Gökçe’nin fenomen haline gelen tuz serpme hareketinin yer aldığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

YAYINLANMA TARİHİ: 16.01.2017

SON GÜNCELLEME: 23.01.2017 / 16:50

  • Rihanna’nın Nusret tişörtü giydiği iddiası eklendi.

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz.