Bize Yalan Söylediler – Bölüm 8

Acaba insanlık tarihinde bugüne kadar söylenmiş yalanların sayısı mı daha fazladır, yoksa gerçeklerin mi? İlkinin çok olması muhtemel gibi gözüküyor.

Buna karşı yapılacak bir şey varsa, biz üstümüze düşeni yapıyoruz. Yalanlara karşı, gerçeğin tuğlalarıyla gerçeğin duvarını örüyoruz.

Keops piramidi büyüklüğünde bir asteroid, 2022 yılında dünyaya çarpmayacak, endişelenmeyin. NASA’ya göre asteroidin 2022 yılında dünyaya çarpma ihtimali Torino Etki Tehlike Ölçeği’ne göre sıfır ve Keops piramidine benzetilen asteroidin çapı aslında 13 metre.

Samsung marka telefonların bataryalarında dinleme cihazı bulunmuyor. “Dinleyici” olduğu iddia edilen parça, yakın mesafeden veri transferi sağlamak için kullanılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın 13 Kasım’daki görüşmesinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tek başına ayakta durmuyor. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo da ona eşlik ediyor.

Bunlar ve daha fazlası, Mirgün Cabas ve teyit’in birlikte hazırladığı Bize Yalan Söylediler’in sekizinci bölümünde!

Bize Yalan Söylediler’in yeni bölümlerinden anında haberdar olmak için Boşlukları Doldur YouTube kanalına abone olun.

Teyit ekibinin farklı alanlarda ürettiği mini belgeselleri daha hızlı sürede hazırlamamız ve daha fazla kişiye ulaştırabilmemiz için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz.