Fotomaç’tan maçta yaralanan Yusuf Erdoğan’ın bacağına montaj

İDDİA / Fotoğraf: Fotomaç gazetesi Beşiktaş - Trabzonspor maçında yaralanan Yusuf Erdoğan’ın bacağını montajlayarak yayımladı.

DOĞRU

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında oynanan Beşliktaş – Trabzonspor maçının 62. dakikasında Beşiktaşlı oyuncu Ricardo Quaresma’nın yaptığı bir hareket nedeniyle Trabzonsporlu oyuncu Yusuf Erdoğan sakatlandı ve oyuna devam edemedi. Fotomaç gazetesi bu haberi 6 Kasım tarihli nüshasında “Kartal Pençesi” manşeti ile verdi. Manşetin altında Yusuf Erdoğan’ın sakatlanan bacağının fotoğrafı da yer aldı.

fotomac-yusuf-erdogan-6-kasim

Fotomaç’tan kan efekti

Fotomaç’ın Yusuf Erdoğan’ın sakatlandığı ayağı için kullandığı görselin renkleri ile oynadığı, olay anında çekilen görüntülerle kıyaslandığında görülebiliyor. Aşağıdaki fotoğrafta da görülebileceği gibi , gazetenin manşetine taşıdığı iddianın aksine “morarmaya yakın kızarıklık” söz konusu değil.

yusuf-erdogan-bacak

Yusuf Erdoğan’ın tozluğu çıkarttığı ana dair video kaydı izlendiğinde de Erdoğan’ın bacağındaki krampon izlerini görmek mümkün.

Quaresma maçın ardından pozisyonun fotoğrafını paylaşarak Erdoğan’dan özür diledi.

Yusuf Erdoğan da Instagram hesabından bir açıklama yaparak “Öncelikle Beşiktaş taraftarına ‘geçmiş olsun’ mesajları için çok teşekkür ederim. Quaresma’nın da soyunma odasına gelip daha sonra da sosyal medyadan özür mesajı çok ince bir davranıştı” dedi.