Gökhan Özoğuz’un Murat Boz’un “Evet” videosuna İzmir Marşı’yla cevap verdiği iddiası

İDDİA: Murat Boz’un referandumda evet diyeceğini açıklamasının ardından Athena grubundan Gökhan programda İzmir Marşı söyledi.

YANLIŞ

Sosyal medyada Murat Boz’un referandumda “evet” diyeceğini açıklaması üzerine Athena grubundan Gökhan Özoğuz’un Murat Boz’a bakarak İzmir Marşı’nı söylediği iddia edildi.

murat-boz-gokhan-ozoguz-izmir-marsi-tweet

Murat Boz, 24 Ocak’ta Twitter hesabından yayınladığı videoyla referandumda evet oyu kullanacağını açıklamıştı.

Rıdvan Dilmen, Arda Turan, Murat Boz gibi ünlülerin video paylaşarak referandumda evet oyu kullanacaklarını söylemelerinin ardından sosyal medyada referandumda ünlülerin kullanacağı oylar tartışılmaya başlandı.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye programında jüri üyesi olan Murat Boz’un evet videosu üzerine programdaki diğer jüri üyesi, Athena grubundan Gökhan Özoğuz’a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı paylaşıldı.

Ancak Athena grubundan Gökhan Özoğuz’un Murat Boz’un evet oyunu açıklaması üzerine programda İzmir Marşı’nı söylediği iddiası doğru değil.

Gökhan Özoğuz’un O Ses Türkiye programının 25 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan bölümünde Gamze Dursun’un performansının ardından İzmir Marşı’nı okumuştu.

SON GÜNCELLEME: 27.01.2017 / 22:05

  • Twitter hesabının Gökhan Özoğuz’a ait olup olmadığı teyit edilemediğinden, ifade değiştirildi.

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz.