Harun Kolçak’ın vasiyeti olduğu iddia edilen yazı

İDDİA: Harun Kolçak’ın vasiyeti.

YANLIŞ

Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde, dün hayatını kaybeden pop sanatçısı Harun Kolçak’a ait olduğu iddiasıyla bir yazı yayınlandı.

Harun Kolçak’ın vasiyeti olduğu iddiasıyla paylaşılan, Kolçak’ın organlarını bağışladığı ve mezar taşı istemediği gibi ifadelerinin yer aldığı iddia edilen yazı, sosyal medyada  tartışmalara yol açtı. Ancak Harun Kolçak’a ait olduğu iddia edilen vasiyet doğru değil. Kolçak’ın böyle bir vasiyeti bulunmuyor.

teyit.org’a açıklamalarda bulunan sanatçının avukatı ve menajeri Özlem Özbakan böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Özbakan aracılığıyla Arpej Yapım’ın teyit.org’a gönderdiği açıklama metni ise şu şekilde:

Şirketimiz sanatçılarından Harun Kolçak’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

İnternette dolaşan ve Harun Kolçak’a ait olduğu iddia edilen yazının bir gerçekliği yoktur.

Sanatçımız böyle bir vasiyet bırakmamıştır. Sanatçımızın cenazesi yarın (21 Temmuz Cuma) öğle namazında Teşvikiye Camii’nde, ardından aynı gün ikindi namazına mütakiben Gemlik Mezarlığı’nda dini vecibelere uygun bir şekilde dualarla son yolculuğuna uğurlanacaktır.

Sevenlerinin ve müzik sektörümüzün başı sağolsun.

Sanatçının babası Oyuncu Eşref Kolçak da Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin programında oğlu Harun Kolçak’ın herhangi bir vasiyeti olduğunu zannetmediğini ifade etmişti.

İlk kez gece saat 2 sıralarında Tragedyalar isimli kapalı bir Facebook grubunda paylaşılan yazıyı gruba gönderen Facebook kullanıcısı teyit.org’a, yazıya Google’da rastladığını belirtti. Ancak Google’da vasiyet olduğu iddia edilen yazı ile ilgili daha eski bir sonuca ulaşmak mümkün değil.

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz.