Müslüm Gürses’in Tupac ve Snoop Dogg ile fotoğrafı olduğu iddiası

İDDİA / Fotoğraf: 1996 yılında Müslüm Gürses'in Tupac ve Snoop Dogg ile çektirdiği fotoğraf.

YANLIŞ

Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan fotoğrafta, 1996 yılında Müslüm Gürses’in Amerikalı rap sanatçıları Tupac ve Snoop Dogg ile fotoğraf çektirdiği iddia edildi.


Ancak Müslüm Gürses’in, Tupac ve Snoop Dogg ile fotoğraf çekildiği iddiası doğru değil. Fotoğraf 1996 yılında 23. Amerika Müzik Ödülleri sırasında çekilmiş. Stok fotoğraf sitesi Getty Images’in internet sitesi incelendiğinde fotoğrafı görmek mümkün. Fotoğrafa bakıldığında Amerikalı Şarkıcı MC Hammer’ın yerine Gürses’in monte edildiği açıkça görülüyor.


23. Amerikan Müzik Ödülleri gecesine katılan isimlere, The Internet Movie Database (IMDB) isimli siteden ulaşmak mümkün.Geceye katılan isimlere bakıldığında Müslüm Gürses’in listede olmadığı görülüyor. Gürses’e ait fotoğrafın orijinali ise aşağıdaki gibi.

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz. 

Kaynaklar

Getty Images, Fotoğrafın orjinal versiyonu, 29 Ocak 1996

IMDB, 23. Amerikan müzik ödüllerine katılan sanatçıların listesi