Selena Gomez’in kolyesindeki haç TV8 tarafından sansürlendi iddiası

İDDİA / Fotoğraf: TV8, Selena Gomez’in boynundaki hac kolyesini buzlayarak sansürledi.

DOĞRU

Sosyal medyada yaygınlaşan bir fotoğrafla, TV8 kanalında yayınlanan magazin programında şarkıcı Selena Gomez’in boynundaki haç şeklindeki kolyenin buzlanarak sansürlendiği iddia edildi.

Bir Twitter hesabında paylaşılan fotoğraf, 19 binden fazla beğeni binden fazla retweet aldı.


Fotoğrafın, TV8 kanalında yayınlanan magazin programında Selena Gomez’in taktığı haç şeklindeki kolyenin buzlandığını gösterdiği iddiası doğru.

TV8’de yayınlanan Magazin 8 isimli programda Selena Gomez’in 26. yaş gününde Instagram’da paylaştığı fotoğrafa yer verildi. Gomez’in fotoğrafı magazin programında gösterilirken kolyesinin ucunda yer alan haç sembolü buzlandı.

Sansürlenen fotoğraf Magazin 8 programında yayınlandı

29 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan Magazin 8 programının 13:19’daki görüntülerine bakıldığında Gomez’in fotoğrafındaki haçın buzlandığı görülebiliyor.

Selena Gomez doğum gününde çekilmiş olan fotoğrafını Instagram’da 23 Temmuz 2018 tarihinde paylaştı. Gomez’in fotoğrafı 13 dakika içerisinde 1 milyon beğeni aldığı iddia edild. Daha önce şarkıcı Beyonce’un ikiz bebeklerine hamile olduğunu belirttiği paylaşımın iki saat içerisinde 6 milyon beğeni aldığı haber sitelerinde belirtilmişti. Magazin 8 programında Gomez’in Instagram’da beğeni rekoru kırdığı belirtilen haberinde, “Selena Gomez Beyonce’yi tahtından indirdi…” alt bandı kullanıldı.

teyit.org’un telefon ve e-posta yoluyla ulaşmaya çalıştığı TV8 yetkilileri ise henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynaklar

Medya Takip, Magazin 8 programı, 29 Temmuz 2018 / 13:19

Instagram, Selena Gomez’in doğum günü fotoğrafı, 23 Temmuz 2018

Elle, Selena Gomez’in Instagram paylaşımı hakkındaki haber, 24 Temmuz 2018

 

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz. 

Kaynaklar

Medya Takip, Magazin 8 programı, 29 Temmuz 2018 / 13:19

Instagram, Selena Gomez’in doğum günü fotoğrafı, 23 Temmuz 2018

Elle, Selena Gomez’in Instagram paylaşımı hakkındaki haber, 24 Temmuz 2018