teyit.org içerikleri Modyo TV iş birliği ile İstanbul’un toplu taşıma araçlarında

Bu yazıda bahsedilen iş birliği, başladıktan kısa bir süre sonra son buldu.
İlginizi Çekebilir:  Kent ekranlarında teyit fikri: ne umduk ne bulduk?

Doğru bilinen yanlışlar ve teyit ipuçlarına dair teyit.org’un ürettiği içerikler, günlük 4 milyona yakın yolcunun kullandığı İstanbul’daki metro, metrobüs ve vapur hatlarında gösterilmeye başlandı.

Kentteki metro, metrobüs ve vapur hatlarında yer alan ekranlardaki yayın akışının organizasyonunu Modyo TV yürütüyor. Her hafta teyit.org tarafından hazırlanan üç yeni içerik, hatlarda yer alan 7 bin 600 ayrı ekranda gösterilecek.

Haftanın doğruları yanlışları, teyitlemeye dair kısa ipuçları ve yeni medya alanındaki araştırmalar İstanbul’daki yolcularla buluşacak.

Bu iş birliği ile hem teyit.org’un daha çok kişiye doğrudan ulaşması hem de sahte habere dair farkındalığın artırılması hedefleniyor.

Bir sahte içeriği gerçeğinden ayırt etmenin yollarına, teyitçi gibi düşünebilmeyi sağlayan yöntemlere, doğrulama araçlarına, fact-checking dünyasından haberlere ve güncel gelişmelere yer verdiğimiz #teyitpedia yazısını sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.

Bu kategorideki yazılarımızı daha hızlı sürede hazırlamamız ve daha fazla kişiye ulaştırabilmemiz için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz.