Trabzonspor’un stadyumunda Fenerbahçe marşı çalındığı iddiası

İDDİA / Video: Trabzonspor’un sahası Medikal Park Stadyumu’nda Fenerbahçe marşı çalındı.

YANLIŞ

teyit.org’a ihbar olarak gönderilen ve sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Trabzonspor’un sahası Medical Park Stadyumu’nda Fenerbahçe marşı çalındığı iddia edildi. “Fenerios” isimli Facebook sayfasında paylaşılan video yaklaşık bin 500 kişi tarafından beğenildi ve 21 bin kez görüntülendi.

“12 Numara.org” isimli kullanıcı tarafından Twitter’da paylaşılan video, yaklaşık 4 bin kulanıcı tarafından beğenildi ve 104 bin kişi tarafından görüntülendi.

Ancak, Medical Park Stadyumu’nda Fenerbahçe marşının çaldığı iddiası doğru değil. Görüntülere ses daha sonradan eklenmiş. Orijinal videonun bir kullanıcı tarafından 9 Aralık 2016’da YouTube’a yüklendiği görülebiliyor. Bu video incelendiğinde herhangi bir marşın çalınmadığı görülebiliyor.

Trabzon’daki yerel basına da haber olan videonun, 61Saat.com isimli haber sitesi tarafından da yalanlandığını görmek mümkün.

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz. 

Kaynaklar

YouTube, Videonun orjinali, 9 Aralık 2016

61Saat.com, Fenerbahçe taraftar grubundan skandal Akyazı Stadı paylaşımı, 25 Ocak 2018

YouTube, Fenerbahçe taraftar grubundan skandal Akyazı Stadı Fener marşı videosu, 25 Ocak 2018